تحریم هواوی چرا و چه گونه وقوع افتاد

تحریم هواوی چرا و چه گونه وقوع افتاد

تحریم هواوی چرا و چه‌گونه وقوع افتادتحریم هواوی البته تنها مشتریان هواوی در بیرون از چین را به نظر نرم‌افزاری پایین تاثیر قرار خواهد بخشید ; زیرا دولت چین تقریبا هر چیزی را که به گوگل رابطه دارااست , غربال کرده است .

 

به همین منظور هواوی در گوشی‌هایی که بازار چین عرضه می کند یک نسخه از اندروید را به کار می‌گیرد که از خدمات هواوی , به‌روزرسانی‌های امنیتی و حتی دکان اپلیکیشن‌های خود هواوی استفاده می نمایند .

 

دستور تحریم هواوی همچنین هرگونه همیاری دیگر شرکت‌های آمریکایی مثل اینتل , ان‌ویدیا ( Nvidia ) و کوالکام ( Qualcomm ) را با هواوی منع خواهد کرد .

 

هواوی از جمله معدود شرکت‌هایی است که سی‌پی‌یو یا این که به‌طور ظریف SOCهای اختصاصی خود را برای به کارگیری در گوشی‌ها و تبلت‌های خویش می‌سازد و برای مثال نیازی به کمپانی کوالکام ندارد ; اما در دیگر قطعاتی که شاید خودش نتواند بسازد دیگر نمی‌تواند سراغ تولیدکنندگان آمریکایی برود .

 

Huawei Matebook proاز آن‌سو هواوی جدیدا آغاز به تولید لپ‌تاپ‌های ویندوزی نیز کرده است . سی‌پی‌یو‌های روی لپ‌تاپ‌ها تقریباً همه‌شان یا این که وابسته به اینتل میباشند یا AMD . همه‌شان هم از کارت‌های گرافیکی ملازم سی‌پی‌یو ( Intel integrated graphics ) , ان‌ویدیا و AMD به کار گیری می نمایند .

 

با تحریم هواوی دیگر هیچ‌کدام از این تولیدکنندگان در دست هواوی نخواهند بود . از آن‌سو هواوی در لپ‌تاپ‌های خویش دیگر نمی‌تواند از سیستم‌عامل ویندوز مایکروسافت استفاده کند .

 

همه‌ این‌ها بدین معنا که بازار لپ‌تاپ‌های هواوی احتمال دارد به‌طور بی نقص از میان خواهد رفت و عملکرد هواوی برای تولید نسخه لینوکس منحصربه‌فرد خود هم بی‌اثر خواهد شد .

 

جواب هواوی به تحریم‌ها چه بود؟در پاسخ به تحریم‌های آمریکا , هواوی هم اعلام نموده است به‌اندازه به کار گیری سه ماه خویش قطعه در انبارهایش دارااست . زیرا از گذشته پیش‌بینی میکرد که چنین اتفاقی صورت دهد .

 

این سه ماه به هواوی فرصت خواهد داد که بتواند تامین‌کنندگان دیگری برای قطعات ما یحتاج خود بیابد . ولی مشخصا نمی‌تواند تامین‌کننده دیگری برای قطعات لپ‌تاپ‌ها بیابد و در سود این بخش هواوی کاملا از فی مابین خواهد رفت .

 

از آن‌سو علی‌رغم تجربه هواوی در چین برای توسعه فروشگاه‌ نرم افزار , خدمات امنیتی و دیگر سرویس ها لازم در اندروید , بعید است که هواوی بتواند یوزرها بیرون از چین را به استفاده از این سرویس‌ها راضی نماید ; چون همان‌طور که گفتیم چنین چیزی یک اکوسیستم از استفاده کننده و توسعه‌دهنده ایجاد می‌نماید که هر چه تعدادی یک عدد بیشتر باشد , تعداد دیگری هم افزایش می یابد .

 

Huawei Honor 10ممکن است تولید یک مغازه اپلیکیشنی که عملا اپلیکیشن‌هایی گوگل پلی را نسخه برداری کند و به عنوان مثال نرم افزار بفروشد , بتواند کاری را از پیش برنده شود ; ولی همین نیز یک ایراد داراست .

 

اپلیکیشن‌ها مبتنی بر استانداردها و معیارهای گوگل که در هر به‌روزرسانی خدمات فروشگاه پلی روی موبایل نصب می گردند , کار مینماید . درصورتی که همین به‌روزرسانی‌ها را هواوی بخواهد انجام دهد , معین نمی باشد چقدر از آنان با به‌روزرسانی‌های خویش گوگل سازگار باشند .

 

زمانی سرویس ها گوگل دردسترس نباشدبرخی از اپلیکیشن‌ها از خدمات گوگل برای کار کردن استعمال می‌نمایند . خدماتی مثل سیستم‌های پرداخت گوگل , مکان‌یابی و بازی‌های گوگل پلی . درحال حاضر در‌حالتی که نرم افزار اندرویدی که روی گوشی‌های بدون خدمات گوگل هواوی نصب‌شده است , برای اجرا دنبال این خدمات بگردد و آن ها را پیدا نکند , مشخصا دیگر کار نخواهد کرد"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""